Naklejki ścienne i szablony malarskie

Posted Październik 23rd, 2011 by admin

W niniejszym blogu znajdziecie informacje na temat tworzenia dekoracji świątecznych. W najbliższym czasie zaproponuję nowe, ciekawe wzory witraży i szablonów światecznych do darmowego pobrania.

W tym momencie chciałbym przedstawić wzór szablonu malarskiego lub naklejki ściennej mogącej stanowić świetny prezent świąteczny.

Zapraszam bezpośrednio na stronę sklepu Ornamental.pl – kliknij w link: naklejki ścienne. Znajduje się tak kilkaset oryginalnych wzorów naklejek ściennych i szablonów malarskich w bardzo przystępnych cenach.

Na zdjęciu widoczna jest  aranżacja wnętrza przy wykorzystaniu szablonu malarskiego z młodzieżowym wzorem  „skate”.  Szablony malarskie ukazujące postacie ludzkie nie zawsze pasują do każdego rodzaju wnętrz, ale umiejętne  ich wykorzystanie  pozwala na osiągniecie ciekawego efektu i nadaje pomieszczeniom nowoczesny charakter.

W przypadku ukazanego wnętrza dynamiczna postać kontrastuje w swojej kolorystyce z ekstrawaganckimi fioletowymi ścianami i sofami. Wzór swoją formą nawiązuje do organicznych kształtów pasów zebry zebry stanowiących przeciwwagę dla płaskich i statycznych powierzchni dominujących w tym pomieszczeniu.

Jeśli chcemy osiągnąć podobny efekt  możemy zamiast szablonów malarskich zastosować  ścienne naklejki. Dzięki temu  nie musimy stosować farb, a usunięcie dekoracji nie wymaga ponownego malowania ściany.

szablon malarski skate

szablony malarskie

Posted Luty 27th, 2011 by admin


Chciałbym przedstawić  malarskie szablony stanowiące całoroczne dekoracje ścienne. Pozwalają one na tworzenie interesujących aranżacji, dzięki którym można w prosty sposób dokonać transformacji naszych wnętrz. Tego typy szablony malarskie przeważnie są jednorazowego użytku. Po pomalowaniu szablonem a następnie odklejeniu go od ściany nie da się go zastosować ponownie.  Nie ma to jednak większego znaczenia, gdyż omawiane dekoracje zwykle są dużych gabarytów i nie wymagają wielokrotnych powtórzeń dla uzyskania estetycznego efektu.

Ciekawą alternatywą dla szablonów malarskich stanowią naklejki ścienne. Stosowanie ich jest szczególnie zalecane w przypadku dekoracji jednokolorowych. Uzyskanie takiej dekoracji za pomocą naklejki ściennej jest tanie, szybkie i wygodne.

szablon malarski flora

Wzór witrażu do pobrania – Księżyc

Posted Grudzień 20th, 2010 by admin

Dziś udostępniam nowy wzór świątecznego witrażu. Przypominam, że aby go wykonać bez zakupu ramki potrzebna jest farba konturowa. Oto Księżyc w nowiu/pełni. Swoją drogą, jutro nad ranem rozpocznie się całkowite zaćmienie Księżyca. Mieszkańcy zachodniej Polski będą mieli szansę obejrzeć początek tego rzadkiego zjawiska.

wzór witrażu Księżyc

Tradycyjnie pozwalam sobie na odrobinę “prywaty” i zapraszam do sklepu Ornamental.pl, gdzie oprócz witraży znaleźć można szablony malarskie a także naklejki ścienne.

Wzór witrażu do pobrania

Posted Grudzień 19th, 2010 by admin

Zamieszczam pierwszy obiecany wzór witrażu do pobrania. Opis jak wykonywać witraże znajduje się na jednej ze stron niniejszego bloga.

darmowy wzór witrażu

W najbliższym czasie zamieszczę jeszcze kilka innych darmowych wzorów witraży. Życzę dobrej zabawy!

Serwis Ornamental.pl będzie systematycznie rozszerzał swoją ofertę o nowe wzory witraży. Znajdą się tam mini witraże – zawieszki, jak i witraże do umieszczenia na dużych powierzchniach okiennych.   Zachęcam do odwiedzenia na początku nowego roku – pojawią się wtedy zaczątki bogatej, interesującej i bardzo konkurencyjnej cenowo oferty.  Szykuje się mała rewolucja w branży ;-)

Na zakończenie zapraszam do serwisu StudiKoszulki.pl. W ofercie sklepu znajdują się koszulki z nadrukiem. Czy interesujące? Oceńcie sami. Ja myślę, że tak. Prezentowane tam  nadruki na koszulkach są rzeczywiście różnorodne, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Świąteczne witraże – zawieszki

Posted Grudzień 12th, 2010 by admin

Od dzisiaj można nabyć w sklepie Ornamental.pl zestawy pozwalające stworzyć świąteczne witraże. Na stronie niniejszego bloga znajduje się instrukcja dotycząca sposobu wykonania wspaniałego witrażu przy wykorzystaniu naszych zestawów.

witraż  świątedczny choinka

Szablony świąteczne

Szablony świąteczne SKLEP - WEJDŹ i poznaj ofertę

Witam gorąco na blogu sklepu internetowego swiateczneozdoby.com oferującego między innymi malarskie szablony świąteczne.

Jeśli czytasz dalej to dobrze, gdyż dziś zademonstruję chyba jeden z najprostszych sposobów dekorowania okien przy użyciu szablonów malarskich i sztucznego śniegu w spray’ u.

Do wykonania tej dekoracji potrzebne będą nam wyżej wspomniane szablony, sztuczny śnieg oraz okno. Zakładam, że posiadasz przynajmniej jedną z tych rzeczy. Jeśli jest to okno, to możesz śmiało czytać dalej;).
Sztuczny śnieg można już znaleźć w niektórych supermarketach. Mój pochodzi ze Tesco i sprawdza się znakomicie. Jeśli chodzi o szablony, to póki co w wielkich marketach ich nie widziałem. Szablon możemy wykonać samemu, co opiszę za jakiś czas. Teraz idziemy na “łatwiznę” i robimy przegląd szablonów dostępnych w sklepach internetowych.

Szablony jednorazowe

Szablony generalnie dzielimy na wielo i jednorazowego użytku. “Jednorazówki” to zwykle samoprzylepne szablony wielkoformatowe wykonane z bardzo cienkiej folii połączonej z tzw. folią transportową. Szablon przyklejamy, malujemy, odklejamy i wyrzucamy do kosza na śmieci. Zaletą szablonów jednorazowych jest dobre przyleganie do dekorowanej powierzchni ze względu na użyty klej. Jest jeszcze jedna ważna cecha. Szablony jednorazowe pozwalają na wykonanie prawie każdego rodzaju grafiki, co już nie jest takie proste w szablonach wielorazowych ze względu na występowanie w nich tzw. mostków łączących elementy szablonu, które w innym razie po odklejeniu szablonu odpadłyby.

Szablony wielorazowe

Szablony malarskie wielorazowego użytku to przeważnie szablony wykonane z dość grubego, przezroczystego, sztywnego tworzywa sztucznego. Szablon taki mocujemy na malowanej powierzchni za pomocą taśmy klejącej i malujemy. Szablon po zdjęciu i umyciu możemy wykorzystać ponownie. Jego wadą jest to, że aby uzyskać równe krawędzie malunku oraz brak zacieków musimy używać specjalnych bardzo gęstych farb.

Innowacja łącząca zalety jedno i wielorazowych szablonów

Istnieje trzecie rozwiązanie, które posiada zalety dwóch wcześniejszych – szablon jest samoprzylepny, więc nie podcieka farbą i nie ląduje w śmietniku po pierwszym użyciu.  Pewną wadą  (jak w przypadku innych szablonów wielorazowych) jest niekiedy występowanie mostków. Jednakże dobry szablon jest tak skonstruowany by mostki stały się integralną częścią grafiki ( stąd charakterystyczna forma grafiki szablonowej).  Zainteresowanych takim “wynalazkiem” odsyłam do sklepu -SZABLONY MALARSKIE, NAKLEJKI ŚCIENNE .  Ci którzy chcą zrobić szablon “od zera” muszą się uzbroić w cierpliwość. Będzie ona też potrzebna przy jego wykonywaniu;)

Dobrze, więc do dzieła…

Myjemy dokładnie szybę okienną. Obmyślamy koncepcję graficzną i nabywamy odpowiednie szablony. Zdjęcia ukazują szczegółowo proces tworzenia dekoracji. Życzę przyjemnej zabawy!

Szablony świąteczne
zdj.1 Wybierz odpowiednie szablony.

szablony świąteczne
zdj.2 Odklej szablon od papieru.

szablony świąteczne
zdj.3 Wybierz miejsce do naklejenia szablonu.

szablon świąteczny
zdj.4 Naklej szablon na szybę.

zdj.5 Szablon pewnie przylega do szyby.

zdj.6 Użyj sztucznego śniegu w spray’ u. Zasłoń szybę przy krawędzi szablonu kartką papieru.

Zdj.7

zdj.8 Powoli odklej szablon. Odkleja się on bez trudności, a klej nie pozostawia żadnego śladu.

zdj.9 Po odklejeniu szablonu na szybie pozostaje wspaniały wzór wykonany ze sztucznego śniegu.

zdj.10 Następnie możesz utworzyć kompozycję z wykorzystując różne szablony. W tym przypadku dodane zostają śnieżynki.

zdj.11 Po użyciu szablon możesz spłukać wodą.

zdj.12 Odłóż szablon do wyschnięcia lepką stroną do góry. Wysuszony szablon nadaje się do ponownego użycia.

zdj.13 Możesz udekorować śniegiem krawędzie okna, uzyskasz wtedy realistyczny zimowy efekt.

Szablony świąteczne
zdj.14 Świąteczna dekoracja jest gotowa

szablony świąteczne

szablony świąteczne

Świąteczne ozdoby malowane szablonami

Świąteczne szablony malarskie to wspaniały sposób, by niewielkim nakładem sił i środków finansowych przemienić własne mieszkanie na czas świąt w bajkową krainę. Przy pomocy szablonów możemy malować okna, ściany, drzwi oraz każdą inną gładką powierzchnię. Należy przy tym pamiętać, by używać barwników i farb zmywalnych – okres świąteczny przecież dobiega kiedyś końca;-)   Do malowania szyb polecam używanie tempery, a ściany można „malować” sztucznym śniegiem w spray’u. W handlu dostępny jest „śnieg” wielokolorowy, więc nie powinno być problemu z tym, by wasze świąteczne ozdoby wykonywane przy pomocy szablonów malarskich były wielobarwne.

Świąteczne szablony malarskie wielorazowego użytku

Szablony które stosuję przeznaczone są do wielorazowego użytku. Dodatkowo (co jest raczej niespotykane w innych typach szablonów) posiadają one warstwę nie brudzącego kleju. Jest to istotne udogodnienie, gdyż przy zwykłych szablonach, aby nie powstawały zacieki musimy stosować specjalne, drogie farby. W przypadku świątecznych szablonów przeze mnie stosowanych problem ten znika, gdyż lepki szablon na tyle ściśle przylega do dekorowanej powierzchni, że nawet rzadka farba nie ma możliwości dostania się pod jego krawędzie powodując rozmazywanie konturów obrazka.

Sposoby malowania szablonami

Dekorację wykonujemy przykładając szablon do ozdabianej powierzchni w ten sposób, aby dokładnie do niej przywarł. Następnie zamalowujemy otwory w szablonie farbą o pożądanym kolorze. Szyby okienne oraz inne powierzchnie szklane malujemy pędzlem – lub jeszcze lepiej gąbką delikatnie nasączoną w farbie (temperze). Ściany malujemy szablonami używając do tego celu sztucznego śniegu w spray’u. Po delikatnym przeschnięciu farby (lub zaraz po napyleniu śniegu) odklejamy szablon (schodzi on bardzo łatwo). Na dekorowanej powierzchni pozostaje ozdobny motyw, a szablon jest gotowy do kolejnego użycia w momencie, gdy farba znajdująca się na krawędziach przestanie się rozmazywać.

Kompozycje ze świątecznych szablonów malarskich

Dzięki zastosowaniu świątecznych szablonów malarskich możemy tworzyć fantazyjne kompozycje i świąteczne sceny dobierając różnorodne motywy graficzne i kolory.
Możemy tworzyć kompozycje stanowiące ścienne obrazy, lub też poprzez powtarzanie kilku wzorów możemy stworzyć tzw. border przebiegający wzdłuż ściany, a nawet opasujący całe pomieszczenie. Możliwości dekoracyjnych jest nieskończenie wiele, a najlepsze z nich współgrają z „duchem” danego wnętrza. Nie jest to blog stricte wnętrzarski, więc pozostawiam wam pełną swobodę twórczą w podejściu do dekorowania waszych wnętrz.